Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023 za nami

Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, jak Fundusze Europejskie zmieniają nasze otoczenie. W ostatni weekend 12-14 maja świętowaliśmy 10. edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). W całej Polsce odbyło się prawie 600 wydarzeń – koncerty, pikniki rodzinne, wystawy i warsztaty.

"Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe święto Funduszy Europejskich w Polsce. Dzięki DOFE udowadniamy, że fundusze unijne dofinansowują nie tylko duże inwestycje infrastrukturalne, lecz także projekty i inicjatywy zmieniające nasze najbliższe otoczenie. Do tej pory w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 zostało zrealizowanych lub jest w trakcie realizacji 102 630 inwestycji o łącznej wartości 588,1 mld zł" - podsumował minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

W Warszawie przez cały weekend bawiliśmy się w Miasteczku Funduszy Europejskich w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego. DOFE było okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu na powietrzu. Piękna pogoda i moc atrakcji przyciągnęły tłumy. Odwiedziło nas prawie 28 tysięcy osób.

Koziołek Matołek z Pacanowa, Poleski Park Narodowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Komenda Główna Straży Pożarnej, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Politechnika Gdańska czy Komenda Główna Policji to tylko kilku z ponad 30 beneficjentów, których gościliśmy. Ciekawe warsztaty, możliwość poznania projektów dofinansowanych z FE, zabawy dla dzieci, a na koniec pierwszego dnia koncert Wojciecha Baranowskiego, znanego szerszej publiczności jako BARANOVSKI.

W niedzielę nie zwalnialiśmy tempa, a właściwie to nawet je podkręciliśmy dzięki naszej wyjątkowej grze miejskiej „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich”. Dzięki niej mogliśmy przekonać się jaki wpływ na życie Polaków i Polek mają Fundusze Europejskie.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to coroczne święto organizowane z inicjatywy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z urzędami marszałkowskimi i instytucjami pośredniczącymi w krajowych programach operacyjnych we wszystkich regionach Polski. Wydarzenie jest częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską pod hasłem #EUinmyregion. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

Te wyjątkowe wydarzenia nie odbyłyby się bez zaangażowania beneficjentów. Dziękujemy, że wspólnie z nami świętowaliście 10. edycję DOFE.